Ulan Bator & Tsetserleg: מזמרת נזירים כמו גם מלונות רדופים

זה הרגיש כל כך נהדר להתקלח אחרי שחזר מטיול המדבר שלנו בגובי! ברגע ש -6 מאיתנו נכנסנו לאכסניה שלנו, הבעלים אמר לכולנו גזע כמו גמלים כמו גם עזים. לאחר שטיפת הסירחון שלנו, כולנו הסתובבו, בלתי פוסקים, כמו גם, החלפנו תמונות לפני שהלכנו לישון, מותשים לחלוטין.

ניק כמו גם אני אף פעם לא נשאר בחדרי מעונות, עם זאת לא הייתה לנו אפשרות באולאן באטור … וזה היה ממש די טוב
למחרת באולאן באטור, ניק כמו גם הייתי מוקדם ללכת למנזר המשמעותי ביותר בעיר, הגנדן ח’יד. הבודהיזם הוא חלק חיוני ביותר מהתרבות המונגולית, כאשר 80% מהאנשים ממש כאן מאמינים בבודהיזם של מהאיאנה. שמענו שהנזירים המקומיים מבצעים טקס שובה לב בסביבות השעה 8:30 בבוקר כמו שלא רצינו לפספס את זה. כשהראינו למעלה היו שני נזירים שדפקו בפעמון גדול כדי להתחיל את הטקס. התיישבנו במהירות את מושבנו בתוך המנזר, כמו גם שמחים על הדומה לטראנס, מפרטים שהיינו בהם בזמן שהאזנו לנזירים מזמרים באחדות. פעמונים צלצלו, מצלתיים נצמדו זה לזה, סנאף רחרח, הוצגו כסף בתמורה לברכה, כמו גם אורז כמו גם חלב הוצגו לנזירים.

גלגל תפילה מחוץ למנזר, כשאתה מסתובב אותו, התפילה שלך מוכפלת במספר הסיבובים
לאחר כשעה של פזמון, הנזירים שלפו צעיף צבעוני ארוך כמו גם לרעש הפעמונים כמו גם שירה הרמונית, הם החלו לייצר מעגל, תוך שהם מבלים כמה אנשים רבים ככל האפשר בתוכו. אנשים התערבלו כמו גם דחפו את השיטה שלהם למתחם הצבעוני, ואילו ניק כמו גם אני פשוט עמדתי לאחור כמו גם צפיתי. למרבה הצער, מצלמות לא הופעלו במנזר, כך שתצטרך להשתמש ביצירתיות שלך על זה.

מחוץ למנזר גנדן ח’ייד, אולן באטור
לאחר סיום הטקס, חזרנו להריץ את המשימות שלנו ליום. רצינו ללכת לכפר Tsetserleg העמידה בבוקר כמו שצריך להגיע לתחנת האוטובוס לרכישת כרטיס. היו לנו כל כך הרבה בעיות בניסיון לרכוש את כרטיס האוטובוס הזה! התחנה הייתה בלגן, כשאנשים הסתובבו סביבו מנסים לגרום לנו למלא את המיניוואן שלהם ל”כזה וכך “עיירה. המשכנו לציין את “Tsetserleg” כמו גם אף אחד לא הבין על מה אנחנו מדברים. ניסינו להתקשר לכמה בתי הארחה בספר ההדרכה שלנו כדי להבין מדוע אף אחד לא הבין אותנו, כמו גם לא יציע לנו שום סוג של כרטיסי אוטובוס. איש לא הגיב לו כמו גם המספרים טועים כמובן.

לבסוף יש לנו אחיזה של מישהו כמו גם התברר ששמה של העיירה השתנה לארדנבולגן כמו גם קוד האזור השתנה גם כן! לאחר מבצעים נהדרים של תסכול, הצלחנו לבסוף לרכוש כרטיסים ליעד המתאים. ספר ההדרכה שלנו בן השלוש אמר לנו שהטיול יהיה מעל 12 שעות בכביש מהמורות במיוחד, ולכן ציפינו לגרוע ביותר. כאשר האוטובוס האדום המבריק שלנו נמשך לתחנה כמו גם ישבנו במושב הנוח שלנו, הבנו שצריך להיות מיושן של הספר! נסענו בדרך סלולה להפליא במשך כ 9 שעות לפני שהגענו ב- TSetserleg.

האוטובוס האדום המבריק שלנו שייקח אותנו מאולאן באטור ל- Tsetserleg
התמזלנו ממנו גם ביום 3 של פסטיבל Naadam 3 הימים! החיסרון היחיד לכך היה האמת שכל הלינה הוזמנה. שקלנו להקים את אוהל הקמפינג שלנו איפשהו ממש מחוץ לעיר, אולם הומלצו נגדו – חגיגה זו היא זמן לשתיית חלב סוסה מותסס כמו גם וודקה, כמו גם רבים מהבחור המונגולי יכול להיות קצת רועש סביב הפעם. הימצאות באמצע שום מקום באוהל קמפינג לא נראתה כמו רעיון מצוין.

אז, בדקנו לחלל היחיד המוצע בכפר, מלון סונדור. מבחוץ, המלון נראה רדוף. מבפנים זה לא נראה טוב יותר. זה היה שם ברשימה שלנו של מלונות עניים באמת, כמו זה בו שהינו בביירות, לבנון.

החלק החיצוני של המלון הרדוף שלנו ב- Tsetserleg (erdenebulgan)
זה היה ישן, רץ כמו גם הדלת לחלל נפתחה במהירות על ידי העברת כרטיס דירוג אשראי בצד שלו. לא היו אורות עבודה בחלל ולכן ניק עשה את השיטה שלו לחלקים אחרים כמו גם גנב את נורותיהם. השירותים היו מחרידים, היו עכבישים מתים על הרצפה כמו גם האמבטיה הייתה חלודה כמו גם מלוכלכת. בנוסף, המים לא יפסיקו לרוץ! זה לא סתם כדרר מהברז, הוא נשפך, כל הלילה.

בדוק את הסרטון המהיר של המלון ברוטו זה:לא רק שהמיקום נראה רדוף רדוף, אולם גברת בבית קפה קודם לכן אמרה לנו שהאנשים האזוריים מאמינים שהמיקום ממש רדוף כמו גם שגברת הרגישה את עצמה נמשכת ממיטתה לילה אחד! למותר לציין שלא ישנתי קריצה באותו לילה.

העמידה בבוקר קמנו כמו גם השארנו מהר ככל שיכולנו. בדקנו את בית ההארחה הפנטסטי של פיירפילד, מיקום לא רודף, נקי, פנטסטי המנוהל על ידי זוג אוסטרלי. התמקמנו, עברנו מקלחת חמה נפלאה כמו גם מוכנים לבדוק את פסטיבל נאדאם!

למידע נוסף על נסיעה למונגוליה, בדוק את מדריך התרמילאים שלנו למונגוליה.

מה המלון הגרוע ביותר בו שהרת אי פעם? האם זה היה רדוף?!

בלוגי נסיעות של מונגוליה

אוהב את זה? להצמיד אותו! ?

הצהרת אחריות: עזים בכביש הן שותף באמזון כמו גם סניף עבור כמה קמעונאים אחרים. פירוש הדבר שאנו מבצעים עמלות אם תלחץ על קישורים בבלוג שלנו וכן לרכוש מאותם קמעונאים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *