דברים לעשות בגלזגו – סיור מזקקת גלנגוין

מזקקת גלנגוין יפה – רק 14 מיילים ממרכז העיר גלזגו – מתוארך לשנות העשרים של המאה העשרים. יש לו מפל משלו, מייצר ויסקי סינגל מאלט מעודן ומנהל סיורי מזקקה וטעימות מעולים כל השנה. זה אחד הדברים הטובים ביותר לעשות בגלזגו.

מזקקת גלנגוין היא אכן דבר נדיר. לא זו בלבד שהיא אחת המזקקות הבודדות שנותרו בסקוטלנד בעלות בעלות עצמאית של 100%, היא גם אחת הקלות ביותר להגיע אליהן.

רק 30 דקות ממרכז העיר, מזקקת הגבעות היפה הזו בהחלט צריכה להיות ברשימה שלך כשאתה מחפש דברים לעשות בגלזגו.

מהמלון שלנו ברחוב ארגייל, נהג ה- Uber שלנו התקרב לרחובות גלזגו העמוסות ועד הגבעות הסלעיות של הכפר שמצפון לעיר צעדו לעברנו.

בנסיעה זו של 14 קילומטר, נהנינו מהכיף של קצת נמרצות גלסווגית. הנהג שלנו היה מעריץ קלטי קשה. אבל בנו הצליח להיכנס לקבוצת הנוער של ריינג’רס … האם NAE מחמיר מזה!

בכל פעם שאנחנו מטיילים, אנחנו אוהבים לקבל טיפים מהאנשים שגרים במקום בו אנו מבקרים. תמיד יש מקום סודי למצוא. אבל כשביקשנו ממנו דברים לעשות בגלזגו, התשובה הראשונה של הנהג שלנו הייתה לפנות לאיים של החוף המערבי!

בין אלה הוא האי האגדי מאיסליי ממנו מגיע הוויסקי הסקוטי המעושן הכי מעושן. אשמח ללכת לשם יום אחד, אבל לרגע התעניינו יותר בעיר הולדתו של הדמות הזו. לאחר לחיצה נוספת, הוצאנו ממנו כמה אבני חן, כמו הטיול הזה ללוך לומונד.

לעת עתה, הנה השפל במזקקת השפלה הזו.

מזקקת גלנגוין

גמלון הלבן הנוצץ של גלנגוין, כשהוא מתרחק מהכביש, מציץ מהירק של גבעת דומגוין. הגבעה הזו והגלן הנסתרת שלה הם הסיבה שמזקקה זו נמצאת כאן בכלל.

נקודת המסתור המושלמת של האקסיזים בתקווה לתפוס את מגני האתחול הישנים, אביו המייסד של גלנגוין ג’ורג ‘קונל החל את חוות ברנפוט בהפסקות הגבעה. המפל שנושאי הסלע כאן האכיל גם את המזקקה מההתחלה.

לחץ כאן כדי לראות את ספריית הסיפורים שלנו בסקוטלנד.

אפשרויות סיור מזקקות גלנגוין

הזמנת סיור במזקקה תעניק לך כל כך הרבה יותר מאשר אם אתה פשוט מגיע לכאן, לך לחנות ותעזוב. יש כמה אפשרויות סיור לבחירה. אתה יכול פשוט לערוך את הסיור המהיר של גלנגוין 45 דקות שלוקח אותך סביב המתקן כדי ללמוד על ההיסטוריה של המקום ואיך הוויסקי עשה.

כמו עם כל הסיורים, אתה מקבל גם דרמה של הוויסקי בן ה -12 של המזקקה בתחילת הדרך.

ביום שהיינו שם, כולם (חוץ מאיתנו) הזמינו את סיבוב ההופעות הטעימות הקטנים, וזכרו ש’ו ‘פירושו’ קטן ‘בסקוטלנד. עם סיור זה, המדריך שלך לוקח אותך סביב המתקן לאחר DRAM ברוך הבא שלך.

ואז בסוף השעה, חזרה לחנות, אתה צריך לנסות את הוויסקי בן ה -18 של גלנגוין.

תוכלו לראות יותר ולהזמין סיורים במזקקת גלנגוין כאן.

סיור במצעד מדליות מזהב Glengoyne

רציתי מאוד לנסות עוד כמה ויסקי וללמוד יותר על המזקקה בזמן שהיינו כאן, אז הזמנו את מצעד מדליות הזהב 90 דקות סיור. הופתענו שהיינו היחידים שעושים את הסיור הזה ביום, אבל אנחנו כל כך שמחים שעשינו.

הדרמים שהיינו צריכים לנסות בסיבוב ההופעות שלנו זכו שבע מדליות זהב בתעשייה ביניהן, ומכאן שם הסיור.

אחרי דרמה בת 12 וסרטון מהיר על ההיסטוריה למזקקה, כולנו הלכנו מאחורי הקלעים לראות את המשטונים והכביסה בפעולה. הסיור עבר לחדר של סטילס נחושת בו הוויסקי ‘בירה’ מזוקק, מרוכז והופך לרוח.

בכבשן השעורה הישנה – כיום אחד מבתי ההזדקנות הוויסקי – המדריך המצוין שלנו, ארתור, הראה לנו את ההבדל שיש לתהליך ההזדקנות על הוויסקי בעץ שונה במשך 30 שנה.

אתה יכול גם לראות בתצוגה את ההשפעות של מה שמכונה ‘נתח המלאך’ – כמות הוויסקי שאתה מפסיד בכל שנה שהיא נמצאת בחבית בגלל ספיגה ואידוי.

בסקוטלנד, כ -2% אבודים מדי שנה.

חלקו של המלאך במזקקות אוסטרליות דומה יותר ל -5% בגלל מזג האוויר החם יותר – אם כי שמעתי שהוא גבוה עד 30%.

טעימת הגלנגוין

בחזרה לחנות המזקקה, ארתור נותן לכולנו מדגם של הילד בן ה -18 של גלנגוין-ויסקי מלא ועם זאת טרי. לכולם, זה היה סוף הסיור. עבורנו זו הייתה רק ההתחלה.

עקבנו אחרי ארתור מחוץ לחנות, במורד השביל ודרך גן קדמי קטן. הוא הכניס אותנו לקוטג ‘של המזקקה – בית אבן קטן ויפה עם ספות נוחות, ריהוט עץ אלגנטי וכמובן ארון משקאות מלא.

אל משקפי Glengoyne Glencairn שלנו, שהיו שלנו כדי לשמור אגב, ארתור שפך אז דרמה של הוויסקי בן ה -21. אתה באמת יכול לטעום את גיל המשקה הזה – צבע עשיר, עמוק, פירותי ונועז, ארונות השרי שהוויסקי הזה התיישן בו עשו הערהעבודה מסוגלת.

לבסוף, ארתור הטה לנו טעם מכוחו של גלנגוין. הטעמים החתימים של פירות קדימה של הוויסקי של הבית מוגדרים על ידי האלכוהול הגבוה יותר של 59.8%. זהו ויסקי מלא חיים, עם סיום ארוך ומאזן נפלא.

לפני שאנחנו עוזבים, ארתור מפתיע לנו. בגלל תקלה טכנית קודמת עם הסרטון, המזקקה הוסיפה בנדיבות טעימה נוספת עבורנו. ארתור הציג בגאווה את גלנגוין בן ה -25-בקבוק ויסקי של 300 פאונד.

הוויסקי המהגוני העמוק הזה כל כך חלק בזכות רבע המאה שהוצא באלון. תווים רכים וודיים, סוכר חום ופירות יער אדומים, עור ותבלין עוברים כולם, והגימור הארוך משאיר אתכם להרגיש חמים ומרוצים מאוד.

איך להגיע הביתה ממזקקת גלנגוין

לא ממש תכננו רחוק קדימה כמו לחזור לעיר. כשמבטנו בכביש הבודד שנמתח על פני המזקקה ונעלמנו לגבעות הירוקות שמעבר, גילינו. יש שירות אוטובוס ישיר מהמזקקה חזרה לגלזגו! העשרה עוברים על פני גלנגוין כל הדרך חזרה לתחנת האוטובוס של בוקנאן בעיר ונמשכת כשעה.

למעשה, ל- Glengoyne יש אפילו הרשמה לוחות זמנים באוטובוסים ואפילו מספרים עבור חברות מוניות מקומיות – אם כי לקחנו את אפשרות האוטובוס.

אתה מבין, הדבר הטוב ביותר בנסיעה באוטובוס זה סיפון כפול. ישיבה על הסיפון העליון מעניקה לך נוף לנוף הירוק והיפה והכפרים הקטנים שנבנו באבן שאתה עובר עליהם. בנוסף, כריסטינה תמיד אוהבת להיות גבוהה!

משהו מיוחד במזקקת גלנגוין

בזמן שאתה מחכה לאוטובוס שלך, וודא שאתה חוצה את הכביש (בזהירות) ובדוק את המחסנים של גלנגוין. אלה אזורים מלוכדים אז אתה לא יכול להיכנס. אבל זה המקום בו כל הוויסקי שניסית זה עתה חי במשך שנים, מתבגר וטעים יותר.

עמידה שם פירושה גם שחצית סמן גיאוגרפי מהשפלה אל הרמות הסקוטיות. המשמעות היא שגלנגוין היא המזקקה היחידה בעולם שעושה רוח השפלה אך מייצרת ויסקי היילנדס!

וכשאתה מסתכל רחוק יותר מהמחסנים, אתה יכול לראות את שטחי הרטוב שהמזקקה שנוצרה בשנת 2011. 15,000 הצמחים מ -20 מינים שונים משמשים כמתקן מיחזור לליז המוצא של המזקקה – הנוזל מהזקקה השנייה. זה חוסך עלות נהדר עבור החברה אבל גם בית גידול חדש. וגם אחו של פרחי בר.

הנוף רחוק יותר ממחסנים ושדות רטובים לוקח את העין שלך למדבר ולפאר הפארק הלאומי טרוסאצ’ס.

מזקקת גלנגוין

דומגוין ליד קילרן
גלזגו, G63 9LB

Glengoyne.com

שווה כל אגורה וכל רגע, מבקר וסיור במזקקת גלנגוין צריך להיות במסלול של כל אחד מבילוי בגלזגו. אולם הוזהרתם: זה יגרום לכם לאחל לכם שתעמודו הרבה יותר קרוב.

זו לא הייתה חוויה מבוססת מדיה. ביקרנו ב- Glengoyne על הדולר והרצון שלנו.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *