מגלה את הרפואה הסינית המסורתית בבייג’ינג, סין

היי, שמי ג’קסון דורסי, אני טסמנית בת 27 המתגוררת בדרום מערב אנגליה! אני בדרך עכשיו קרוב לחמש שנים, חי במדינות כמו ארצות הברית, אנגליה וקמבודיה. 29 בנובמבר האחרון נסעתי לבייג’ינג, סין במשך 4 ימים כדי לגלות ולהשתתף בלימוד ה- TCM (הרפואה הסינית המסורתית). תמיד הייתי סקרן לגבי דרכי ריפוי אלטרנטיביות ומניעת מחלה ולא סתם לפנות לתרופות בכל סימן של הצטננות או כאב ראש. אז כשההזדמנות הזו לטיול הזה עלתה, קפצתי על ההזדמנות לחפור קצת יותר עמוק בעולם הרחב של TCM.

TCM נחשב לגיל 2000 שנה; זהו מגוון של פרקטיקות רפואיות סיניות שונות הכוללות רפואת צמחים, דיקור סיני, TUI NA (עיסוי), צ’יגונג (פעילות גופנית) וטיפול תזונתי. TCM נפוץ מאוד ברחבי סין ומשמש ברוב משקי הבית על בסיס יומי. הפילוסופיה של TCM מבוססת על היין ויאנג. בסינית היין ויאנג הם סמל לאיזון; לבריאות טובה מושגת על ידי איזון טוב שכן קיים בין היין ליאנג.

בטיול זה הטעם הראשון שלי מ- TCM היה נכנס לטקס הפתיחה מהאוטובוס בו עברנו על פני כיתת אנשים שהתאמנו בטאי צ’י בחניון; הופתעתי לראות שזה ממש מרגיע רק כדי לראות אנשים מתרגלים טאי צ’י, התנועות החלקות ותרגילי נשימה מרגיעים מאוד!

במהלך שיעור טאי צ’י בטקס הפתיחה.

לאחר טקס הפתיחה קיבלתי את ההזדמנות הראשונה שלי להשתתף בשיעור טאי צ’י של 15 דקות. מצאתי שזה מאוד מרגיע ובו בזמן מאוד מאתגר, מרגיע במובן זה שהנשימה והמתיחות גרמו לי להרגיש רגועה מאוד ונאספה ובו בזמן זה היה מאתגר מאוד לנסות להזיז את גופי נכון עם תנוחה טובה בעקבות תנועות המאסטר.

אימוני טאי צ’י כוללים חמישה אלמנטים שונים-סאנשו (הגנה עצמית), טוישו (תגובה), נייגונג וצ’יגונג (תרגילי נשימה, מדיטציה ומודעות) וטאולו (שגרות).

לאחר שחווינו את טאי צ’י, עברנו לבית החולים לאימוני TCM כדי ללמוד את התיאוריה/הרקע של מערכת הרפואה הסינית המסורתית ושם קיבלתי את ה- TUI NA הראשון שלי אי פעם (עיסוי נקודת לחץ). דיברנו על היסודות של התרגול העתיק הזה בלובי לפני שהובלנו לחדרי העיסוי! המעסה שלי שבדיוק היה במקרה המאסטר טאי צ’י התחיל אותי על הבטן כשהראש שלי פונה כלפי מטה. הוא התחיל עם הצוואר והכתפיים שלי חופרים עם אצבעותיו וידיו מזיזים שרירים וגידים שונים עד שהוא היה מרוצה! זה היה שילוב של הנאה וכאב!

סוג העיסוי שאתה מתרחק מלומר, “זה כואב אבל אני מרגיש כל כך טוב יותר בשביל זה!”. כאשר המעסה עשה את דרכו בגופי לגבי התחתון, אז רגלי מתמרנות כשהוא שימח את שרירי וגידים בדרך למצוא כמה קשרים שהוא הסתדר במהירות על ידי חפירה עמוקה יותר עם ידיו ואצבעותיו משחררות את הכאב והלחץ מגופי ! הוא המשיך לשבת אותי ימינה ולהכות קלות את הגב לרגע גרם לכל גופי לרעוד בתבנית נחמדה ומרגיעה. לאחר מכן הוא קיבל את הראש בסוג של אחיזה ישנה יותר ומתח אותו משמאל לימין ובחזרה, ולצערי, זה היה הסוף של ה- TUI NA שלי! קמתי קצת נלהב ומבולבל מלהיכנס לכל כך הרבה מצבים שונים של רגיעה ואולי אפילו יותר מצבי כאב! בסך הכל הלכתי משם והרגשתי הרבה יותר טוב וחופשי מאשר כשהייתי נכנס!

אחד המעסים בבית החולים לאימוני TCM.

הניסיון הבא שלי ב- TCM יגיע למחרת באוניברסיטת הרפואה הסינית המסורתית. באוניברסיטה מאכלס שני מוזיאונים נפרדים באולמות תערוכות שהוקמו בשנת 1990; אלה ההיסטוריה הרפואית הסינית ומטריה מדיקה סינית! אולם התערוכות של היסטוריה של הרפואה הסינית הוא ביתם של למעלה מ -200 ספרי תרופות סיניות עתיקות ומעל 1000 חפצים רפואיים ואילו לאולם התערוכה האחר של מטריה מדיקה סינית יש מגוון עצום של דגימות רפואיות, החל ממיסים ועד צמחים ועשבי מרפא ותבלינים. תערוכות פנטסטיות כאלה להסתובב בהסתכלות, בכל מקום שאתה מסתכל אתה רואה משהו שתופס את עיןך, מהנמרים הגדולים ועד מינרלים צבעוניים פלורו ועד למצעדים ותמונות עתיקות התלויות מהקירות ועד לניקוי הסיני בגודל טבעי לפני מאות שנים!

נהנינו מכמה תה חרצית בזמן שהאזנו לשני הרופאים באוניברסיטאות מכניסים אותנו לעולם הרפואי העולמי של TCM, הם נגעו ביסודות ה- TCM שהובילו אותנו לדבר על היין ויאנג (אור ואש או אש ומים) ולמילוי) ומים) והן. תיאוריית 5 האלמנטים (מים, עץ, אש, אדמה, מתכת) שכולם מייצרים זה את זה תמיד כדי ליצור מעגל.

לאחר מכן דיברו הרופאים על השנונג (חקלאי האל, שליט מרווה מיתי של סין הפרהיסטורית שלימדו אותם tהוא אמנות גננות) וטיפול תזונתי כמו ביין תרופתי, דייסה, תה ומרק שמוביל למניעת חולה מלכתחילה! וזה מקשר בחזרה לפן המניעה של TCM ובחזרה לעשות טאי צ’י ולשמור על עצמך בריא ופעיל על בסיס יומיומי במקום להתייחס לעצמך בצורה לא טובה עד שתצטרך לפנות לתרופה תרופתית כדי לתקן את עצמך בעצמך -הַזנָחָה. הכנסת הדברים הנכונים לגופך על בסיס יומי ושמירה על מוח צלול על ידי ביצוע תרגילים!

לאחר מכן הייתה לנו הפריבילגיה להכין תיקים “טיפול בשפעת” משלנו שהורכבו מחמישה תבלינים ועשבי תיבול שונים. הריח הוא ריח עדין מאוד, עמוק בתוך הנחיריים שלך המעניקים לך תחושת רוגע! התרגיל האחרון בו התחלנו להשתתף באוניברסיטה היה דיקור סיני ועיסוי נקודת לחץ אחרונה (לא יכולתי לעזור לעצמי!). הייתי קצת מהסס לנסות את הדיקור בהתחלה כי זה קצת לא ידוע עבורי וגם לראות את התגובות של כולם אליו אבל חשבתי שאנסה לנסות את זה כדי שאוכל לקבל את דעתי על זה! הסטודנט שהחיל מחטים באוזניי (2 באוזני השמאלית, 1 מימיני!) לא דיבר טוב מאוד אנגלית, אבל ממה שאספתי הוא בדק לראות אם יש לי בעיות איברים פנימיים – הוא בדק את זה על ידי יישום כמויות שונות של לחץ על המחטים וראות כמה זה פוגע בי. זו הייתה חוויה כואבת; הייתי אומר יותר לא נוח מכל דבר אחר! אני חושב שהוא פינה אותי (אני מקווה) לבעיות פנימיות כלשהן.

הצוות והסטודנטים באוניברסיטת TCM בייג’ינג היו כולם בקיאים וידידותיים מאוד, כולנו צחקנו טוב עם הסטודנטים במהלך עיסויי הדיקור ונקודת הלחץ!

זה היה טיול של פעם בחיים, ואני מרגיש שזה עתה נגעתי לפני השטח של TCM. זוהי דרך אלטרנטיבית נהדרת לחיות ולתרופות; אני בהחלט אקח כמה מהדברים שלמדתי ולשלב אותם בחיי היומיום שלי, ואני מקווה לחזור לסין וללמוד עוד על TCM יום אחד!

על הכותב

ג’קסון הוא יליד טסמני המתגורר בדרום מערב אנגליה שכותב לשני הבלוג של שני הקופים מאז 2013. הוא אוהב להיות באוקיאנוס ובסביבתו ככל האפשר או מאחורי העדשה של מצלמה לוכדת את הרפתקאותיו הרבות סביב כדור הארץ הזה שלנו. ג’קסון עובד בימים אלה על ספר צילום המתעד את הערים, המדינות השונות ובמיוחד על האנשים שפגש לאורך הדרך. ג’קסון מוריד את 2017 מהכיבוש היומיומי שלו (שף ראש ברקטה הירוקה, באת ‘, אנגליה) כדי להתרכז בטיולים ובטבילה בתרבויות ובמדינות אחרות; הוא מאמין שניתן להשיג זאת רק על ידי מעבר וחי כמו מקומי.

אתה בפינטרסט? הצמיד את אלה!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *