10 דברים שכדאי לראות בפומפיי

במשך 1700 שנה, העיר המתה פומפיי הייתה מתחת למטר אפר, פומיק ואדמה. אבל לפני 300 שנה, כמו עוף החול מהאפר של וסוביוס, פומפיי קם שוב. זה עכשיו אחד המקומות המדהימים ביותר לבדוק על פני כדור הארץ.

תמיד רציתי ללכת לפומפיי. זה אחד המקומות שגרמו לדמיוני כי הייתי ילד. מבין כל ההריסות של העולם העתיק, פומפיי הוא זה שמאפשר לך לראות את העולם כפי שהיה לפני 2000 שנה.

קבור ב- 79AD כאשר הר וסוביוס פרץ, פומפיי נעלם ממפות וזיכרון. אולם בתחילת שנות ה- 1700 גילה האדריכל דומניקו פונטנה שרידים של יישובים סביב פומפיי.

משנת 1748 הכי טוב עד עכשיו, ארכיאולוגים מחברים יחד את פומפיי – גם רחובותיה וגם את ההיסטוריה שלה. בחינת קפסולת זמן זו בגודל עיר היא אחת מחוויות הנסיעות הפנטסטיות ביותר שיכולות להיות לך.

הנה סרטון ההליכה שלנו של פומפיי – תראה כמה מהחלקים המועדפים עלינו למקום המדהים הזה:

לחץ כאן לצפייה בסרטון הווידיאו שלנו של פומפיי ב- YouTube.

במהלך השנים היצירה המשקמת שעברה לאתר פומפיי הפכה אותה למקום פנטסטי לבקר בו. להלן 10 מהחלקים המועדפים עלינו:

10 דברים שכדאי לראות בפומפיי

פומפיי מוגדרת ב -9 ‘אזורים’ שונים, פועלת כמו ספירלה נגד כיוון השעון מאזור I The Southwestern Edge הסיבוב הטוב ביותר לאזור IX באמצע העיר.

רוב האנשים נכנסים מהצד הדרום -מערבי לאזורים VII ו- VIII, כך שההצעות הבאות מתחילות מהכניסה הראשית.

1. הפורום הרומאי ומקדש אפולו – אזור VII

פיאצה רחבה וסלולה מוקפת בעמודים ענקיים, הפורום היה לב הסחר בפומפיי. זה כנראה היה החלק העמוס ביותר בעיר. הפסל המצטיין של אפולו שולט במרחב.

2. בית הזונות – לופנארה – אזור VII

בית קטן לא רחוק מהפורום וכנראה הבית הצפוף ביותר בפומפיי (אז ועכשיו!), לקירות יש ‘תפריטים’ של שירותים הזמינים בפרסקוס שמשתמשים היטב.

3. אמפיתיאטרון – אזור II

בקצה המזרחי של העיר, האמפיתיאטרון הגדול היה מקום של משחקים ומופעי גלדיאטורים. הישיבה המשובצת יכולה להכיל כ -2000 איש.

4. הפלסטרה הגדולה – אזור II

ליד האמפיתיאטרון נמצא הארמון הגדול – פארק חומה מדהים (ושקט) מוקף בעמודים. זה היה פארק אימונים לצעירים ואולי מקום לספורט.

5. בית ונוס במעטפת – אזור II

לא הרחק מהאמפיתיאטרון, קאסה דלה ונרה בקונצ’יגליה יש פרסקוס מדהים (שאחד מהם הוא של ונוס במעטפת ענקית) וגנים מטופחים. הבתים לאורך רחוב זה מרהיבים וכדאי להסתכל עליהם.

6. בית קברות – Necropoli di Porta Nocera – אזור II

לאורך הקצה הדרומי-מזרחי של העיר, נמוך בהרבה משאר ההריסות וכמעט אף אחד אחר בסביבה, בבית הקברות כאן יש קברים ומוזוליאומים לעשירים. אפילו יותר טוב מהעיירה עצמה – אולי בגלל עמדתה המוגנת – בית הקברות נוקרה הוא תובנה מרתקת על החברה הפומפייית שעליה בדרך כלל מתעלמים ממנה.

כשחוזרים לעיר לאזור הראשון, ישנם מאות בתים והריסות לחקור כשאתה משוטט חזרה לעבר הכניסה.

7. נקודת מבט משירותים – אזור IX

אולי לא הרומנטי ביותר מבין ההגדרות, אבל משום מה לאחד מגושי האסלה היחידים באתר יש את הנוף הטוב ביותר! נקודת התצפית, מוגבהת מעל רבים מפומפיי, מאפשרת לך לראות כל כך הרבה מהעיר.

יש כאן גם מקום פיקניק ומסעדה, אם כי היא לא הסתיימה כשהיינו שם לאחרונה.

8. אמבטיות סטאביאן – טרם סטאבה – אזור VII

קומפלקס של חדרים סביב מדשאה אטריום מרכזית, זהו חלק מדהים של העיר. שלווה ומרגיעה. זה כאילו הפנאי של המקום הזה נמשך!

9. קאסה די סיריקו והגבס של האיש – אזור VII

בשכנות למרחצאות סטאביאן, קאסה די סיריקו נמצא כיום בשרידי של אחד מקורבנותיו של וסוביוס. צוות הטיח של האיש הוא מקיף ביותר ומביא אותו הביתה כמה אמיתי היה האסון הזה.

10. אנטיקריום – אזור VIII

בסמוך לכניסה הראשית, האנטיקאריום נמצא אוסף משמעותי של אמפורה וחפצים עדינים בהרבה. הם הוסרו כדי להציל אותם ממזג אוויר, חשיפה, גניבה או וונדליזם (מה שמגדיל את הנפש).

יש שורות ושורות של סירים, אגרטלים, צלחות ופסלים. יש גם כאן גם גבס טיח של קורבנות במקרי זכוכית – אפילו כלב המחמד של מישהו, וזה קצת עצוב.

השארת החלק הזה עד האחרון מעניקה לתערוכה ולשאר פומפיי קצת הקשר והיקף של איך העיר הזו הייתה צריכה להיות.

תמיד יש הרבה יותר מה לראות

תערוכות זמניות

חפשו תערוכות לטווח קצר סביב פומפיי. הצוות יפתח מדי פעם בניינים שונים לקהל במשך שעה בערך.

המוזיאון של פומפיי

המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי של נאפולי שווה בדיקה שכן הוא מאכלס מספר רב מהפרסקוס המקורי, יצירות האמנות, הפסלים והאמפורה המקורייםו זה גם ביתם של השרידים בפועל של הקורבנות שאוחזרו מפומפיי. אלה שבאתר הם גבס גופות.

אבל עשה זאת ביום אחר או שבוודאי תשרוף.

הרקולאנאום

הרקולאנאום – אחת הערים הגדולות האחרות שנשאו את התנופה של הפיצוץ הוולקני 79AD – נאמר כי גם הוא שווה לבדוק. מעולם לא הגענו להרקולאנאום, אבל שמענו שהוא נשמר אפילו יותר מפומפיי.

נאפולי

נאפולי עצמו הוא מוזיאון חי. במובן מסוים זה מרגיש קצת כמו האח הגדול הכעס של הוואנה, עם הפאר המתפורר וההיסטוריה המרתקת שלו. לחקור את נאפולי זה חובה מוחלטת, גם אם יש לך רק זמן להסתובב במשך יום אחד.

זו לא עיר מזיקה לחקור, למרות המוניטין שלה. למעשה, הנה כל הסיבות שלנו לכך שאסור לפחד לבדוק את נאפולי.

מסתובב בנאפולי, אתה מציץ איך היה פומפיי אולי היה בראשו. יתכן שההדים של אותו מקום עתיק עדיין מהדהדים בעיר נהדרת זו בדרום.

אולי כאן רוח הפומפיי ממשיכה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *