חוף טנג’ונג רו: החמצת הבלוז בלנגקאווי, מלזיה

המונית שלנו התנשאה ביער ירוק -עד דליל כדי להגיע לנקודה המרוחקת הזו באי לנגקאווי. הנוף על השיטה היה מרענן, כדי לציין הכי פחות. היה אגם קטן וכמעט עומד בצד אחד של הכביש, על גדותיו כמה חניכים הושיטו אוהלים. כשהגעתי מפארק קילים גופורסט, שם התחיל מצב מזג האוויר העגום לשפוך נהרות, הייתי חרדתי כי יצרני הגשם ימצצו את כל השמחה מהטיול הזה. למרבה המזל, לא ירד גשם בחוף הים כשהגענו, ככל שיהיה עננים, סוג הידידות יותר, שאינו בוצקיל, נשאר מתנשא מעל לראש, ובבל את השמיים הכחולים.

המיקום נקרא Tanjong Rhu (או Tanjung Rhu). טנג’ונג במלאי פירושו קייפ, כמו גם RHU מתייחס לסוגי עץ ירוק -עד ערבה המובן גם כעץ קזוארינה או, באופן פופולרי יותר, עץ אורן ים. זה הקזוארינות האלה, עומדות לאורך החוף כמו גם באזורים רבים באי, על שם הכף.

אינדיקציה ישנה של מתכת ידידותית לסביבה מסמנת את השיטה למפרץ. השעה כמו גם זרועות דקה עמדו למפגש בראש השעון כשהגענו לשם, כמו גם הבטן שלנו סימנו כי הגיע הזמן לארוחת הצהריים. למרבה המזל, הייתה מסעדה קטנה ובמחיר סביר ליד המפרץ, המגישה מנות מלזיות כמו גם תאילנדי. עוד לפני שקפצתי מהמונית, כבר היה רטן בלתי פוסק של הבטן שלי, מתחנן נואשות שמשהו יעכל. בזמן שהמתנו לאוכל שיוגש, לקחנו את ההזדמנות ללכת ליד החוף כדי לחסוך זמן.

איי הקארסט הקטנים שגדלו מהמים הרגועים תפסו את העניין שלי מייד. ההימור שלי הוא שהם מסייעים לאלף את הגלים הביישניים שכבר לא מטאטאים עם זאת מתגלגלים בזהירות לאורך התעלה המפריד בין לנגקאווי לשאר מערב מלזיה. טנג’ונג רו שוכן בקצה הצפון -מזרחי של האי הראשי לנגקאווי. הוא פונה לא לים האנדמן הפתוח אולם דרום מזרח אסיה. למעשה, מטנג’ונג רו, אנו עשויים לראות את הצללית הקלושה של רכסי ההרים הפועלים, כמו עמוד השדרה של ענק ישן, ממלזיה לתאילנד. כן, תאילנד נראית מכאן. באופן חי, אלמלא העננים.

חוף טנג’ונג רו!
טנג’ונג רו חול
המפרץ זרוע בחול לבן חלבי. כשהגענו, נראה שזה היה מסרק עם נקי ענק שכן לחול היו דפוסים ליניאריים שנשרפו עליו. זה קצת פרץ, אפילו קצר יותר מאנוונגין בזמבלס. עם זאת, כמו אנאנגין, עצים ירוקות -עד צומחות בגאווה על שפת המפרץ, כאשר עלי הצר והשירה שלהם משכנעים בזהירות את הרוח. היו גם רק כמה תיירים כשהיינו שם, בהחלט פלוס. חלקנו את החוף הקטן עם חמש קבוצות קטנות אחרות, שרבות מהן היו בסיור קפיצות באי, כשהם הגיעו לסירות אישיות. חלקם פשוט נשארו לצלם בזמן שהאחרים בחרו להתרחץ במים כמו גם בשמש.

כשחזרנו למסעדה, האוכל שלנו כבר חיכה לנו. לא היה קשה להבין מדוע העלות ממש כאן הייתה נמוכה; גודל ההגשה היה עצוב. החדשות הנהדרות הן, טעם טוב.

עוף בכורכום
קוקוס טרי אחד אחר כך, חזרנו לחוף הים לצלם כמו גם גילינו דבר אחד שלעולם לא מפסיק לעבוד כדי לגרום לי להרגיש קל יותר. אוי שמיים כחולים, בדיוק איך התגעגעתי אליך! האפרורייות סלול לבסוף שולל השמיים הכחולים הבהירים, והותירה רק סדינים דקים של ענני קרוס שציפו כמו שהם גם רצו ללכת לאיבוד בבלוז.

בעוד שהצד השני של האי, בו שקר פנטאי קנאנג כמו גם פנטאי טנגה, נשאר ברצועת החול הלבנה הבולטת ביותר בלנגקאווי, אין להכחיש טנג’ונג רו חוף מטפח סביבה מרגיעה ומקסימה יותר מהשאר – עננים או לא עננים.

איך להגיע לשם: מקואלה לומפור, מלזיה אתה עלול לטוס ללנגקאווי כמו גם לקחת מונית לגיאופארק קילים. יתכן שתרצו לחשוב גם לקחת את רכבת השינה של הלילה מ- KL Sentral ל- ARAU (זמן נסיעה של 10 שעות, RM 54). בתחנת אראו, קחו מונית לקואלה פרליס (RM 25), ואז עלו על המעבורת לנמל קואה בלנגקאווי (RM 18). קח מונית לטנג’ונג רו.

טיפים נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️

פוסטים קשורים:

פנטאי סננג כמו גם העבירה הפלילית של ההתלהבות בלנגקאווי, מלזיה

פארק קילים Geoforest: הרוחות העולות בלנגקאווי, מלזיה

7 דברים להופיע בלנגקאווי, מלזיה: מסלול טיול לילה

אתר נופש טרופי: היכן להישאר בלנגקאווי, מלזיה

רכבל פנורמה לנגקאווי, מלזיה: 6 דברים שצריך לצפות

מלזיה בחצי האי: מסלול טיול של שבוע שבוע

לנגקאווי, מלזיה: מדריך טיולים בתכנית התקציב

איך להגיע ללנגקאווי מקואלה לומפור על ידי רכבת ישנה כמו גם מעבורת – מלזיה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *