כיצד להכין את ג’ין – בית הספר לג’ין של מזקקת בריסביין

בפינה סואנת של ווסט אנד של בריסביין, דלתות מזקקת בריסביין הפתוחות לחושך המנחם של הבר הארוך שלה. וממש מעבר לתחומים המוצביים האלה, דרך שערי פנינים, הוא בית הספר לג’ין.

עבור רובנו, המחשבה לחזור לבית הספר שולחת קוביית קרח צמרמורת בעמוד השדרה שלנו.

אבל כשהכיתה נמצאת במזקקה ואתה תלמד להכין ג’ין, אני חזית קו, אפל ביד ומוכנה למורה.

זהו בית הספר הג’ין המצוין של מזקקת בריסביין, רוח החינוך.

זהו בית הספר היחיד הרשום בג’ין באוסטרליה והשיעורים אורכם כשעתיים.

בדוק את הסרטון שלנו מהכיתה שלנו כאן.

אתה יוצא עם הערכה רבה יותר למה המזקקים צריכים לעשות כדי ליצור את הג’ין המושלם, אבל אתה גם צריך לשמור על בקבוק הג’ין של 500 מ”ל שהכנת.

מה שכן, אתה מקבל הנחה על טעימות בבר דלת המרתף, הנחות במוצרי המזקקה של בריסביין – הג’ין הבקבוק שלהם להפליא, וודקה וורום – וכל בקבוק 700 מ”ל שאתה קונה מגיע גם עם מילוי חינם בפעם הבאה שאתה מבקר !

בית הספר לג’ין של מזקקת בריסביין

בית הספר ג’ין עצמו נמצא בניגוד בהיר לאווירה האפלה של הבר הציבורי במזקקת בריסביין.

בתמורה לדוכנים, חביות ותאורת פליז, יש לבית הספר תחושה איפשהו בין מעבדת מדע למשרד בוטנאי.

בשולחנות לבנים גבוהים נמצאות שורות של סטילס נחושת קטנות, מיניאטורות מעוצבות בצורה מושלמת של סטילס העמוד שתמצאו בכל מזקקה רצינית. ליד כל אחד עדיין כל המלכודות של חדר מדע בבית הספר; כוסות, מדידת צילינדרים, צלוחיות חרוטי, כפות מתכת קטנות … זה לוקח אותנו ממש לשנה 7 ואת ההתנהלות הראשונה שלנו עם מבערי בונסן.

סביב הקירות נמצאות דיאגרמות מדעיות של צמחים שונים – סוג הדברים שהייתם מצפים לבוא מספינות של חוקרים מוקדמים.

ישנם גם מדפים – כמעט לתקרה – של מכולות קטנות. בדיקה מקרוב מראה כי כל אלה מתויגים עם ריבוי אפשרויות בוטניות אופטימליות לייצור ג’ין.

כיתת ג’ין נמצאת בפגישה

המורה המצוין שלנו שרלוט מקבלת דברים בברכה, קודם כל מבקשת מאיתנו לחשוב על סוג הג’ין שאנחנו רוצים לעשות.

לחוברת שיש לנו כל אחד מהם מדריך סגנון שיעזור לנו. האם אנו רוצים ג’ין חריף, הדרים קדימה, האם זה יהיה צמחים או פרחוניים, או שאנחנו רוצים רוח פירותית או מתוקה בסוף.

לאחר מכן אנו ממשיכים לבחור עד ארבעה בוטניקים שונים שיתאימו לסגנון הזה, אותו אנו אוספים מתוך 180 הפחים בערך בחדר.

לאחר הוספת רוח הבסיס שלנו לתדלות שלנו, אנו מפילים את הבוטניקים שבחרנו ומרכיבים מחדש את עמודי העיבוי המוכנים להתחיל בזיקוק.

זה לוקח כחצי שעה למזקקה – הג’ין הטהור – כדי להתחיל לצאת מהסטילס, וכל הזמן שאנחנו מפטפטים עם שרלוט ולתלמידים האחרים בכיתה.

הבאנו גם ארבעה קוקטיילים ג’ין טעימים שונים מהבר כמו גם ארוחת צהריים ארוזת של גבינה וניקיקים.

שרלוט עוזרת לנו לקחת את החיתוכים החשובים-הראשים, הלבבות והזנבות. ההתחלות והסיומות הללו של זיקוק המכונה גם המוות והזנבות, מלאים בטעמים מחוץ לטעמים, וחשוב מכך – כימיקלים מסוכנים במיוחד.

אנו אוספים את הלבבות – הקטע הטוב – וחותכים אותם במים טהורים כדי להוריד אותם ל- 43% ABV.

בשלב זה אנו יכולים גם להוסיף צבע לג’ינים שלנו.

כריסטינה מוסיפה מעט אדום כדי להפוך את ורוד הג’ין שלה. אני הולך על הצבע הכחול המקסים מפרחי אפונה פרפר. זה מגיב עם שינויים ב- pH ויהפוך סגול בהיר כאשר דברים כמו הוסיפו של טוניק ווטר.

הג’ינים שלנו

מלבד ג’וניפר, שכל הג’ינים חייבים להיות להם, ואוריס שורש, המשמש כ”קבוע “ומפסיק לטעמים להתפוגג בג’ין, הג’ינים שלנו היו שונים לחלוטין.

מתוך 180 הבוטניקות שיכולנו לבחור, ארבעת כריסטינה בחרו היו אשכוליות, לימון, פלפלרי ואקליפטוס תות. התוצאה הייתה ג’ין קדימה הדרים מקסים עם מעט תבלין וחום ומתיקות מהתות.

הלכתי על סגנון ג’ין צמחי מרפא יותר וודי, תוך שימוש בזרעי כוסברה, מרווה, פיסטוק (שרק מוסיף טקסטורה לא טעם) וצ’ילי. הוספתי למעשה כפול לצ’ילי כדי להביא חום נוסף. הג’ין התברר די טוב. על הכסף עבור השטרות המלוחים שלו ורמז החום מהצ’ילי. אוסיף עוד אגוז בפעם הבאה כדי להוציא יותר מהמרקם המשי שהוא מביא.

בסך הכל היינו מאוד מרוצים מהג’ינס שלנו. אנחנו לא יכולים לחכות לנסות את זה שוב!

בית הספר בחוץ – הגיע הזמן לחזור לבר

אנו נושאים בגאווה את בקבוקי הג’ין המתויגים והפוצקים שלנו, אנו עוזבים את הכיתה ומתקרבים לבר.

הם מציעים טיסות טעימות של ג’ינס של מזקקת בריסביין, וודקה וורום כאן, אז אנו מונחים על כיסאות הבר הנוחים ועוברים את דרכנו דרך פנסיה של המזקקה של הרוחות.

כבוגרים של כיתת הג’ין, יש לנו גם אפשרות לקנות את רוחם של מזקקת בריסביין בקצת הנחה, שברור שאנחנו מקפיצים עליה.

הבקבוקים מדהימים לחלוטין, ואפילו טובים יותר,בואו עם הצעה של מילוי חינם בכל פעם שנחזור לעיר! כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להביא איתנו את הבקבוקים הריקים שלנו.

זו אחת החוויות הטובות ביותר שעשינו ומזכירה לנו את שיעור הבישול שלנו בבנגקוק מעל שוקי הפרחים ליד הנהר.

כיף, ייחודי ובלתי נשכח לחלוטין.

ביקרנו בבית הספר למזקקת בריסביין ובית הספר לג’ין כאורחי התקשורת של מועצת התיירות המזקקה והדאא, אך דעותינו נותרות משלנו. הטעימות והבקבוקים שקנינו לא היו חלק מהמשפחה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *