הצד האפל של הקייט ההרפתקנית של הרמות הסקוטיות

כולל קישורי שותפים. אם תבצע רכישה עם קישורים אלה, אני אביא פיצוי ללא כל הוצאה נוספת לך. תודה!

שתף בטוויטר
שתף בפייסבוק
שתף בפינטרסט
שתף במייל

כשהייתי בתיכון הייתי בהופעה של בריגדון. המופע – גבינה, עם זאת, הכולל כמה מנגינות מקסימות במיוחד – מוגדר ברמות הסקוטי.

בריגדון לא יכול היה לצייר תמונה יפה יותר ומאושרת יותר של החיים בהיילנדס – שווקים רגילים מלאים בסוחרים משמחים, שדות מקסימים של הת’ר, ריקודי חרב סקוטיים שמחים, תושבי עיר ידידותיים עם מבטאים מוזיקליים. ואף על פי שלתוכנית יש את חלקה מוות כמו גם בהרס, החיים בהיילנדס, בסך הכל, היו טובים.

כמובן שהחיים אינם מרחוק כמו לרנר כמו גם מחזמר לואי. אבל עדיין הבאתי תמונות של בריגדון בראשי כשדמיינתי את חייהם של אבותיי בסקוטלנד, כל כך הרבה דורות.

אמי יכולה להתחקות אחר הצד של אביה של משק הבית בחזרה לסקוטלנד – מקלינס כמו גם מקדונלד’ס מסקיי כמו גם אינברנס – כמו גם בזמן שמשק הבית של אבי מכריז על אבות קנדים צרפתים אך ורק, עם שם משפחה כמו שלי, סביר להניח כי זה מאוד. סקוט הגניב את שיטתו פנימה.

אחד מסדרי העדיפויות שלי מהשנה האחרונה היה להתחיל ללכת לבתי אבות משפחתי באירופה. זו הייתה הפעם הראשונה שלי לראות את הרמות. וכמה היה הנוף, הייתי המום מההיסטוריה שלמדתי.

בטיול הזה גיליתי בדיוק עד כמה חשוכים כמו גם חיים מאתגרים ברמות הסקוטיות ששימשו.

תנאי מחיה קשים

סקוטלנד קר בחורף – למרות שלא היה לי קר אי פעם, הצ’יל הסקוטי פוגע בך ברמה אחרת לגמרי. הלחות מחלחלת לעצמות שלך כמו גם נשארת שם, ומותירה אותך קריר במשך ימים אחר כך.

כמובן שזה מתחמם באופן משמעותי בקיץ, אולם מצב מזג האוויר בסקוטלנד הוא נהדר כמו גם מעונן עם גשם לסירוגין הרבה יותר נפוץ מאשר לא. “סקוטלנד היא המדינה הטובה ביותר בעולם. אבל אם היה לנו מזג אוויר נהדר, סקוטלנד הייתה באמת המדינה הטובה ביותר בעולם, “הצהיר מדריך ההגיס היפה שלנו, קיי קאי בערמה.

באותו ערב, התחלנו לספק היילנדר אמיתי – קן ממרכז Clansman של פורט אוגוסטוס. לבוש בקילט אותנטי – מהסוג שאתה צפוי לקפל את עצמך, ולא מהסוג העכשווי עם קפלים שכבר תפור בו – הוא טפח נרטיב של החיים המאתגרים בהיילנדס.

תוחלת החיים ממש כאן הייתה נמוכה – החיים בשנות ה -50 לחייכם הייתה הישג ראוי לשבח. מרבית הילדים מתו, כמו גם משקי בית ממושכים גדולים התגוררו בבתים חד-חדר.

הם עקרו את הקילטים שלהם בשיטה הטובה ביותר שהם הבינו בדיוק כיצד – על ידי השרייתם בשתן.

מעילים לא היו קיימים. נשים פשוט עטפו חתיכה דקה של חומר סביב גופם כמו צעיף.

הרווקים רבים מזעזעים בעיניי? אנשים הלכו יחפים תשעה חודשים בשנה. בשלושת החודשים האחרים, הם פשוט חיברו חתיכות בד סביב רגליהם.

ולהאמין שלא לבשתי קילט בערב ראש השנה מכיוון שלא רציתי להיות קר.

סקוטלנד הייתה כל כך יפה, עם זאת בדיוק איך אנשים מקוונים כאן?!

ראיתי אנשים נאבקים ברחבי העולם. ילדים עירומים רצים ברחוב בחוף הנהר של פנום פן. משקי בית פליטים סומלים כלואים במרכז המעצר העולמי של בנגקוק. נשים דרום אפריקאיות המספקות לידה בעיירות עוזרות לשיעור זיהום של 80%.

אבל מעולם לא האמנתי שיש לי קשה להתקשות תוך כדי קר כל הזמן, ללא הרף.

טבח גלן קו

כדי לעבור את זה ברמות הרמות, אנשים היו תלויים באירוח של אחרים. כאשר קבוצה של קמפבל בראשות הקפטן רוברט קמפבל הופיעה בגלן קו בשנת 1692, שבט מקדונלד לא היסס לקחת אותם פנימה.

הם החזירו אותם על ידי רצח אותם כמו גם שריפת בתיהם. 38 גיא נהרגו בבתיהם או על האדמה שמסביב. 40 נשים כמו גם ילדים מתו מחשיפה.

פשעים אלה, מחרידים כמו שהיו אמורים לראשונה, נתפסו כמעשה הנורא העליון – מכיוון שהמקדונלד’ס פתחו את בתיהם כמו גם חייהם לקמפבלס כמו גם הונאו.

גלן קו שומר על אוויר של פאר, גבעותיו עולות בערפל. אזור זה מרהיב לחלוטין כמו גם שימש אפילו לסצנות הסיום של Skyfall.

אבל הקסם הזה לא יכול למחוק את האימה עטופה מעל גלן קו כמו שמיכה עבה. Highlanders מאמינים כי מקורו של יום שישי ה -13 מגיע מטבח זה, כמו גם עד היום, קמפבלס נראים בחשדנות בהיילנדס.

שדה הקרב של קולודן

היעד שהכי ריגש אותי היה שדה הקרב של קולודן, ממש מחוץ לאינברנס. בשנת 1746, הקרב האחרון על המרד יעקובייט התרחש כאן. בין 1,500 כמו גם 2,000 הרגלים נהרגו על ידי האנגלים, הרבה פחות מהם נהרגו.

יתכן שזה היה הקרב האחרון,null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *