שיאן, סין – לוחמי הטרקוטה לתרמילאים לתוכנית התקציב

הראינו ב- Xi’an לאחר טיול ארוך של רכבת מצ’נגדו. בחרנו באפשרות התרמילאים היחידה לתכנית התקציב, כיתת “שינה קשה”, מה שאומר שיש 6 דרגשים לכל דרגש, 3 מוערמים אנכית על כל קיר. סיימנו הפעם עם הדרגש האמצעי, וזה הרבה יותר טוב מהדרגש העליון שנתקענו איתו בפעם האחרונה. האמצע הוא הטוב ביותר בשיעור השינה הקשה שכן הוא מספק לך מספיק מקום לשבת, ובנוסף זה אומר שאתה מקבל את הדגש לעצמך כל היום. על הדרגש התחתון, אנשים אחרים יושבים על המיטה שלך במהלך היום, כמו גם לחלק העליון אין מקום. אז היינו די מרוצים מאמצע, למעט בעיה אחת, ה- A/C לא עבד במכונית שלנו. כל שאר רכבי הרכבת היו מדהימים בצורה מאושרת כמו גם לא היו מודעות לקיומנו המתנפח ברכב היחיד ללא מיזוג אוויר. כל כך מיותר לציין שזה היה שינה מיוזעת ולא נוחה בסך הכל עם עשן הסיגריות המתמשך שעכשיו הגענו לשותף עם רכבות סיניות.

אנו מבינים שיש כמה מפעילי טיולים המוצעים המציעים שיאן סיורים, אולם נסענו בזמן זה באופן עצמאי. הרכבת הלא נוחה לא הייתה סוף המסע שלנו.

התייצבנו עם שינה סיבית כמו גם קפצנו באוטובוס אזורי כדי לקחת אותנו לאכסניה שלנו. מונית היא תמיד בחירה כמו גם אחרי 20 שעות ברכבת, זה מפתה; עם זאת אנו מנסים לזכור את שורשי התרמילאים שלנו כמו גם לא לבלות ללא צורך בסין. באופן מיידי האוטובוס עבר עם כניסה בחומה העתיקה העצומה שמטילה את העיר. פותח בשנת 618 לספירה, החומה הושמעה חלקית על ידי השלטון הקומוניסטי, אולם עדיין מגן על אחת הדוגמאות הטובות ביותר בסין לעיר חומה.

כיכר מגדל שעון

בדקנו את ההוסטל שלנו, שיאנגזימן, שהיה ממש בתוך הקירות. הבניין הישן היה מקושט היטב, כמו גם היה עיצוב מגולף מסורתי מצוין כמו גם כניסה האופיינית לבתים סיניים אולדן יום. סין מתאימה מאוד לתרמילאים של תכנית התקציב כמו גם לכל אכסניה שנראית כאן בעלת תמורה פנטסטית לכסף. הסיבה העיקרית שלנו להגיע לשיאן הייתה לראות את אחד המראות המפורסמים ביותר של סין, לוחמי טרקוטה. לפני למעלה מ -2,000 שנה, הקיסר כמו גם שליט שושלת קווין, פיתח את עצמו קבר קבר. בקבר זה הוא האמין שחייו ימשיכו לאחר המוות, כמו גם מסיבה זו הוא היה צריך להרכיב את עצמו צבא כדי להגן עליו בחיים שלאחר המוות. אז היו לו 70,000 איש מגלפים 7,500 חיילים במשך 37 שנים. החיילים הונחו בנקודות אסטרטגיות סביב אתר הקבר שלו. לכל חייל שנחצבה יש עסקה ייחודית משלו כמו גם הצבא כולו הוצב בסדר קרב, מופרד על ידי דרגה כמו גם שלטון.

אלפי לוחמי טרקוטה

שורות של לוחמי טרקוטה
במהלך אלפי השנים, אנשים רבים פגעו בקברים, זבלו כמו גם שודדים את דרכם. עם זאת, עם כל כך הרבה חיילים להרוס, הגנבים בוודאי היו עייפים כמו גם השאירו את החיילים להישאר על כנו. מה שנשאר עכשיו הוא חפירה רציפה של אחד האתרים הארכיאולוגיים המדהימים בעולם. חיילים רבים עדיין עומדים גאים כפי שיש להם במשך 2,000 שנה בקבר עמוק שנחפר כעת בעיקר לתיירים. כשהסתובבנו לבורות השונים כדי לראות אינספור יצירות המופת המגולפות המורכבות הללו, הגודל העצום כמו גם הבעיה של משימת הקיסר קווין בסופו של דבר היו ברורים. בדיוק איך מישהו עשוי להוביל כל כך הרבה אנשים לגלף כל כך הרבה חיילים מושלמים זה לא ייאמן. כל כך הרבה מהבחור עומדים חסרי ראש או חסרי גלימה, אולם הגדול של מה שהם עדיין נבעו מהקברים, והעניקו למבקר התרגשות אמיתית מההיסטוריה, (גם אם הם לא חובבי היסטוריה). אנשים רבים מתו במהלך התפתחות לוחמי הטרקוטה מרעב וכן התעללות. הקיסר היה אחראי באופן דומה לייצור חלק גדול מהחומה הפנטסטית של סין, שם נפטר 1 מיליון בחור במאמצים. הוא היה מנהיג אכזרי שדרש עבודה על ההמונים, אולם מה שהפיק מהמאמצים שלהם הוא באמת מדהים.

גילופים מורכבים כאלה, כל עסקה שונה

לוחמי הטרקוטה

לוחם שהוחזר במצב זכוכית – זה מה שהם היו מופיעים לפני שנים

אותנו בלוחמי הטרקוטה

תינוק עם תלוש שנחתך ממכנסיו, לגישה לשירותים קלה יותר
לאחר ביקור בווריורס, היה לנו את הלילה לבדוק את Oעיר שיאן לפני שקפצה ברכבת שלנו לבייג’ינג. העיירה עצמה מדהימה כמו גם שווה טיול ללא לוחמי הטרקוטה. יש כמה תוף ישן כמו גם מגדלי שעון כמו גם מראות אחרים לראות, אולם החלק הטוב ביותר של שיאן היה המחוז המוסלמי, סך הכל עם אחד המסגדים הגדולים בסין, המסגד הפנטסטי. כמה מחיובי הכניסה הללו הם מעט תלולים לתקציב התרמילאים של תוכנית התקציב, הם שווה להסתכל, גם אם רק מבחוץ.

אחד ממרכזי הקניות ב- Xi’an

מגדל תופים

המסגד הפנטסטי

עיצוב יפה במסגד הפנטסטי

בחור מוסלמי כמו גם דארייט שהולך עם שטחי המסגד
הסתובבנו סביב הנתיבים הצרים, שם אנו עשויים לבחור משפע של אוכל רחוב כמו גם סוכריות. שמענו על מרק כבש מפורסם ב- Xi’an, אז נכנסנו לאחת המסעדות הקטנות בצד הרחוב, כמו גם את מיטבנו להזמין מרק באנגלית. כמובן, בהיותה בסין, אין דיבור אנגלית, ולכן שמחנו כשמתאמן במכללה צעיר ישב לידנו שלמד אנגלית. הוא הסביר לנו שאנחנו מאוד מזמינים את הצ’אפטי הצפוף, כמו לחם שטוח, מפרקים אותו לקערה הריקה, כמו גם אז מביאים את הקערה לאזור המטבח למילוי. לקח לנו 10 דקות נהדרות כדי לשבור את הלחם לקערה, כמו גם כשחזרנו את המרק שלנו רעבנו. המרק היה טעים כמו גם קטעי הכבש היו כה רכים עד שהם התפרקו כשבחרנו אותם עם מקלות האכילה שלנו. הלחם סופג כמה מהמרק, אולם אף פעם לא הופך להיות מעורפל מכיוון שהוא כל כך צפוף כמו גם המרק כולו יירד כאחד המרקים הטובים ביותר שהיו לנו אי פעם. תענוג אמיתי עבור Tastebuds, כמו גם לארנק שכן ארוחת התרמילאים של תוכנית התקציב הזו זמינה מתחת ל -2 $! אנו יכולים לראות מדוע זה כל כך מפורסם ב- Xi’an.

פירוק הלחם למרק הכבש המדהים

המוצר שהושלם – כבש, אטריות כמו גם מרק לחם

אוכל טעים מבושל ברחובות במחוז המוסלמי

אגוזי מלך למכירה במחוז המוסלמי

אוכל טעים מבושל

מממ, ירקות מטוגנים

הליכה בסמטאות במחוז המוסלמי

דארייטים מסתכלים על צמידי ירקן

אחרי ארוחת הערב פנינו לתחנת הרכבת לעלות לרכבת אחת נוספת לילה אחת. הפעם היינו ב”ישן רך “, שיעור מעל לכל הרכבות האחרות שלקחנו בסין, כמו גם לא האפשרות הרגילה לתרמילאים של תכנית התקציב. עד כה היינו 0-עבור -2 ברכבות בסין ולכן קיווינו שזה יהיה טוב יותר.

כמו הפוסט הזה? להצמיד אותו!

הצהרת אחריות: עזים בכביש הן שותף באמזון כמו גם סניף עבור כמה קמעונאים אחרים. המשמעות היא שאנו מבצעים עמלות אם אתה לוחץ על קישורים בבלוג שלנו כמו גם לרכוש מאותם קמעונאים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *